pizzadeeg

pizzadeeg

Zelfgemaakte pizza’s zijn heerlijk. Gelukkig heb ik een man die heel goed is in het maken van pizzadeeg. Hier het recept, genoeg voor 2 plaatpizza’s (wij vriezen altijd 1 portie in voor later gebruik)

Ingrediënten:

  • 700 gram bloem
  • 2 zakjes gist (14 gram)
  • 2 tl suiker
  • 2 tl zout
  • 500 ml warm water
  • olijfolie om in te vetten

een grote kom en vershoudfolie

img_5866

Bereidingswijze:

Roer in een grote kom de bloem, gist en suiker met een garde door elkaar.
Maak een kuiltje en leg hier het zout in voeg direct daarna het water geleidelijk toe. Roer het beetje bij beetje door elkaar.

Kneed het nu goed door met je handen totdat een soepel deeg ontstaat.

Haal het deeg uit de kom en vet deze een klein beetje in met olijfolie. Leg het deeg terug en dek af met vershoudfolie. Laat een half uur rijzen.

Hierna kun je het deeg in tweeën verdelen. 1 deel kun je inpakken in vershoudfolie met daaroverheen aluminiumfolie, direct in de diepvries leggen voor later gebruik.

img_5873

Het andere deel rol je uit op een met bloem bestoven werkblad tot de grote van je bakplaat.

Bekleed de bakplaat met bakpapier. Leg hier het deeg op en beleg naar keuze.
(zoals bijvoorbeeld deze prosciutto pizza)

Plaats de pizza in een op 250 graden voorverwarmde oven voor ongeveer 15 minuten totdat het deeg goudbruin kleurt en gaar is.

(Het deeg uit de vriezer laat je ontdooien in de koelkast en verwerk je daarna het zelfde als het verse pizzadeeg)

pizzadeeg

3 reacties op “pizzadeeg”

  1. Pingback: prosciutto pizza – liefde voor eten

  2. Pingback: pizza met champignons en mozzarella – liefde voor eten

  3. Pingback: Digital nomad – Wonen en werken op Fuerteventura week 3: |

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *