Dit naanbrood is makkelijk te maken. Het is niet zo lekker als uit de tandoori oven maar komt er erg dicht bij in de buurt, wel smaakt het stukken beter dan die uit de supermarkt.
Naanbrood is lekker om te dippen in curry’s of om gewoon zo met wat boter erop te eten.
. Ingrediënten:
- 150 gram bloem
- 75 ml warm water
- 1 tl instant gist
- 1 mespuntje zout
- 1 mespuntje suiker
- 1 volle el (Griekse) yoghurt
- een beetje (room)boter of ghee
grote kom, vershoudfolie
Bereidingswijze:
Meng de gist door de bloem. Vervolgens meng je het zout en het suiker erdoorheen.
Roer de yoghurt door de bloem. Voeg beetje bij beetje het water toe en kneed goed door totdat een elastisch deeg ontstaat. Het deeg hoort ietwat nat en kleverig te zijn.
Vet de kom met een heel klein beetje zonnebloemolie in. Leg het deeg erin en dek af met plasticfolie. Laat het deeg ongeveer 1 uur rijzen.
Verwarm de oven voor op grill stand met de bakplaat erin (ongeveer 220 graden).
Kneed het deeg nog even kort door en verdeel in tweeën. Rol het deeg 1 voor 1 op een met bloem bestoven werkblad uit tot de vorm van naanbrood. Het deeg moet niet te dun worden.
Bestrijk de bakplaat met een heel klein beetje zonnebloem olie. Leg de naan broden op de bakplaat. Bij mij moesten ze er 5 minuten in voordat ze goed waren maar ze kunnen ook met een minuut of 3 al klaar zijn, goed in de gaten houden dus.
Bestrijk de naan broden zodra ze uit de oven komen met (room)boter, geklaarde boter of ghee.
Tip: lekker bij Indiase Boterkip
Pingback: Indiase Boterkip – liefde voor eten
Pingback: Pittige Indiase curry – liefde voor eten
Pingback: Assen, Kohinoor van India – liefde voor eten