Bolognesesaus

Een makkelijk recept om zelf bolognesesaus te maken voor bij de pasta of om een heerlijke lasagne mee te maken.

ingrediënten:  4 personen

  • 1 ui
  • 3 tenen knoflook
  • 1 wortel
  • 1 stengel bleekselderij
  • 300 gram mager rundergehakt
  • 1 el Italiaanse kruiden
  • 1 el paprikapoeder
  • 140 gram tomaten puree
  • 1 blik tomaten blokjes (400 gram)
  • 1 pakje tomatenpassata (500 gram)
  • olijfolie
  • zout
  • peper

 

Bereidingswijze:

Snij de ui, wortel en bleekselderij in kleine stukjes en hak de knoflook fijn.

Verhit in een koekenpan een klein beetje olijfolie en bak hierin de ui kort aan. Voeg de knoflook toe en zodra deze geurt de wortel en bleekselderij. Bak ongeveer 7 minuten.

Doe de groenten in een grote (kook)pan. en roer de tomatenpuree erdoor.

Veeg eventueel de koekenpan met een papiertje schoon. Bak het gehakt rul in de koekenpan en voeg ondertussen de paprikapoeder, Italiaanse kruiden en flink wat zout en peper toe.

Roer het gehakt door het groente mengsel en voeg de tomatenblokjes, een half blik water en de tomatenpassata toe. Breng aan de kook

Laat het geheel een uurtje zachtjes pruttelen. (doe dit gedeeltelijk met een deksel op de pan afhankelijk van hoe dik je de saus wilt hebben)

 

Serveer de bolognesesaus met je favoriete pastasoort en geraspte Parmezaanse kaas.

Tip: Heb je bolognesesaus over? Je kunt deze saus gewoon invriezen. Heb je een klein beetje over wat je niet in wilt vriezen? Dan kun je er lekkere broodjes van maken! Laat een plakje bladerdeeg ontdooien. Verwarm de oven voor op 220 graden. Schep 3 volle eetlepels bolognesesaus op het bladerdeeg en vouw een beetje dicht. Leg op een met bakpapier beklede bakplaat en plaats deze ongeveer 20 minuten in de voorverwarmde oven.

broodje bolognese

0 reacties op “Bolognesesaus”

  1. Pingback: Basis aardappel gnocchi recept – liefde voor eten

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *